Kompaktowe sortownice krajowej produkcji Green Sort

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

sortowanie

Kompaktowa sortownica do jabłek krajowej produkcji daje sadownikom wiele możliwości. Dzięki dofinansowaniom, stosunkowo nieduża inwestycja pozwala spełniać precyzyjne wymagania odbiorców.

Coraz wyższe wymagania odbiorców co do jakości wysortowanych jabłek nierzadko wymuszają na sadownikach inwestycje w sortownice. Zwłaszcza, gdy współpracują oni z hurtowniami czy marketami. Ten ostatni model współpracy szczególnie zyskał na popularności w ciągu dwóch ostatnich sezonów.

W minionej dekadzie, w większych gospodarstwach dominowały używane sortownice zachodniej produkcji. Nierzadko sprowadzano używane maszyny małej i średniej wielkości. Większe firmy i grupy producenckie montowały natomiast nowe linie za wiele milionów złotych. Długo nie było na rynku alternatywy dla mniejszych gospodarstw.

Alternatywa krajowej produkcji

Obecnie jest nią polska sortownica marki Green Sort, którą dzięki kompaktowym możemy zaadoptować do starszych czy mniejszych pomieszczeń. Razem z wodnym rozładunkiem cała linia ma wymiary jedynie 5,2 na 5,7 metra.

Sorter optyczny marki Green Sort to odpowiedź na potrzeby rynkowe. Urządzenie mierzy wielkość owoców, analizuje kolor i uszkodzenia. Serce maszyny sortuje nasze jabłka ze względu na średnice, kolor i uszkodzenia przy wydajności od 1200 do 2500 kilogramów na godzinę.

Klienci mogą wybrać tańszą wersję z tradycyjną wywrotnicą lub wodny rozładunek. Od początku postawiono na modułową budowę, która z jednej strony zapewnia małe wymiary, a z drugiej daje możliwość montażu w przeróżnych pomieszczeniach. Zatem jest to idealne rozwiązanie dla mniejszych gospodarstw.

Dofinansowanie zakupu

W tym kontekście warto przypomnieć, że już w dniach 15 listopada 2023 r. – 15 grudnia 2023 r. odbędzie się nabór wniosków w ramach wsparcia w zakresie rolnictwa 4.0. Można z niego skorzystać m.in. przy zakupie sortownic Green Sort, które spełniają wymagania programu. Linia sortuje owoce pod względem średnicy, koloru, wykrywa uszkodzenia i zbiera dane do kontroli jakości owoców. Jeśli masz mniej niż 41 lat lub prowadzisz gospodarstwo ekologiczne, otrzymasz 80% dofinansowania, w innym przypadku przysługuje 65%. Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/arimr/nabor-15-listopada—15-grudnia-2023-r

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here