Przymrozki: Prognoza dla zagłębia truskawkowego

zimna zośka przymrozki 2020

Po przejściu frontu chłodnego z poniedziałku na wtorek zrobi się bardzo zimno. Niżej prognoza pogody dla okolic Płońska i Czerwińska nad Wisłą.

O porankach między środą a sobotą temperatura powietrza może spadać do -2 stopni Celsjusza na wysokości 2 metrów. Przy gruncie może to być nawet -4 stopnie. Tak niski pułap temperatury utrzymywać się będzie przez około 5-10 minut w okolicy wschodu słońca. Jednak minusowa temperatura może utrzymywać się nocami przy gruncie przez około 3 do 5 godzin. Tak długo utrzymujący się mróz może uszkodzić niezabezpieczone uprawy truskawek.

Nadzieję na odrobinę cieplejsze noce na poziomie 0 stopni na wysokości 2 metrów i -2/-1 stopnia przy gruncie niosą ławice chmur, których w przyszłym tygodniu ma nie zabraknąć.

Już dziś warto pomyśleć o zabezpieczeniu agrowłókniny przez porwaniem. We wtorek spodziewany jest wiatr w porywach do nawet 75-80 km/h, a w środę powieje do 60 km/h. W kolejnych dniach wiatr stopniowo coraz słabszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności