BACTIM TERRASTART – nowe rozwiązanie od INTERMAG

drzewka

Jak co roku w palecie produktów INTERMAG pojawiają się nowe rozwiązania. W tym sezonie wśród nich znajdziemy nawóz startowy będący wyjątkowym połączeniem składników pokarmowych i pożytecznych mikroorganizmów glebowych – BACTIM TERRASTART. Nawóz, jest wynikiem prac i badań prowadzonych w ramach projektu finansowanego ze środków unijnych przez Laboratorium Mikrobiologiczne Działu B&R Firmy INTERMAG. W ramach prac nad produktem prowadzono izolacje mikroorganizmów z naturalnych środowisk pod kątem solubilizacji i ochrony fosforu. Sprawdzono aktywność wyizolowanych mikroorganizmów oraz wykonano szereg doświadczeń wazonowych, które potwierdziły pozytywny wpływ wytypowanych mikroorganizmów na rośliny. Ostatnim etapem badań było potwierdzenie efektywności mikroorganizmów i gotowego nawozu BACTIM TERRASTART w warunkach polowych.

Nawóz BACTIM TERRASTART przeznaczony jest do stosowania z siewem nasion, sadzeniem roślin i do przygotowania substratów do siewu i sadzenia roślin. Formulacja nawozu – mikrogranulat, zapewnia optymalne rozmieszczenie składników pokarmowych i mikroorganizmów w obrębie systemu korzeniowego siewek. Wysoka zawartość fosforu oraz FORMUŁA SAFE-P (mikroorganizmy) wpływają korzystnie na rozwój systemu korzeniowego. BACTIM TERRASTART zawiera także łatwo przyswajalny cynk, który jest niezbędny do początkowego rozwoju roślin.

Prawdziwą ciekawostką jest wspomniana FORMUŁA SAFE-P opracowana w laboratorium INTERMAG, w jej skład wchodzą wyselekcjonowane bakterie glebowe z rodzaju Bacillus sp. Bakterie te w naturalny dla siebie sposób uwalniają uwsteczniony fosfor z depozytu glebowego, dostarczając go roślinom. Dodatkowo mikroorganizmy chronią stosowany z nawożeniem doglebowym fosfor przed chemicznym uwstecznieniem wynikającym ze zbyt niskiego lub zbyt wysokiego odczynu gleby.

Nawóz BACTIM TERRASTART można stosować: przy użyciu urządzeń do wysiewu mikrogranulatów zainstalowanych na siewnikach lub sadzarkach oraz poprzez dokładne wymieszanie nawozu z substratem używanym do siewu lub sadzenia roślin.

Nawóz BACTIM TERRASTART ma zastosowanie we wszystkich uprawach rolniczych wysiewanych siewnikami precyzyjnymi np. kukurydzy czy buraku cukrowym w dawce 15 kg/ha. BACTIM TERRASTART doskonale spisuje się także w uprawie warzyw korzeniowych np. marchwi czy pietruszce. W warzywach korzeniowych polecamy dawkę w zakresie 5 – 7 kg nawozu na 1 hektar.

Szczególną uwagę zwracają właściwości BACTIM TERRASTART:

  • multifunkcjonalność produktu
  • wysoka zawartość składników pokarmowych i mikroorganizmów solubilizujących fosfor
  • ochrona stosowanego fosforu przed uwstecznianiem
  • lepsze zaopatrzenie siewek w ważny na etapie wschodów fosfor i cynk
  • silna biostymulacja roślin
  • przyspieszenie początkowego wzrostu siewek

Działanie nawozu zostało potwierdzone w badaniach własnych oraz badaniach prowadzonych w jednostkach badawczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here