Holendrzy i Belgowie chronili sady przed przymrozkami

przymrozki

Prognozowane spadki temperatur w Holandii i Belgii doszły do skutku. Dzisiejszej nocy, z 2 na 3 kwietnia termometry pokazywały do minus 4 stopni Celsjusza.

Obawy Holendrów i Belgów w związku z prognozami pogody były uzasadnione. Tam wegetacja rusza wcześniej. Grusze obecnie rozpoczynają kwitnienie, śliwy są w pełni kwitnienia. Długo utrzymujący się mróz mógłby doprowadzić do znaczących uszkodzeń. Zgodnie z zapowiedziami temperatura spadła do minus 4 stopni.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że Holendrzy w dużej mierze stosują formy ochrony przeciwprzymrozkowej, głównie zraszanie nadkoronowe. Pytanie, jak dalej będzie rozwijała się sytuacja. Mamy dopiero początek kwietnia i przez kolejne kilka tygodni jeszcze wiele może się wydarzyć.

W miejscowości Tiel, w którym wykonano zdjęcie temperatura spadła do -4 stopni Celsjusza. Z racji delikatniejszych zim niż w Polsce tamtejsze sady są nieco bardziej narażone na uszkodzenia z powodu przymrozków. Prognozowane opady w pełni kwitnienia to kolejne obawy sadowników – tym razem chodzi o zawiązanie.

przymrozki w Holandii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here