Nadchodzi podmuch afrykańskiego powietrza

upały

Do Europy zmierza podmuch afrykańskiego powietrza. Niestety, upały nie będą sprzyjać owocom jagodowym, przede wszystkim dojrzewającym truskawkom.

Ciepłe powietrze z południa poczujemy już w środę i czwartek, kiedy na zachodzie kraju termometr pokaże 30 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze ciepło, ale nie upalnie, czyli 24-27 stopni.

Od piątku napłynie do naszego kraju upalna masa powietrza. W całym kraju będzie powyżej 30 stopni. W centrum około 33 stopni, zaś na zachodzie i północy kraju do 35 stopni. Niebo będzie zupełnie bezchmurne i nie powinno padać. Również noc zapowiada się ciepła. Na wybrzeżu aż 23 stopnie. Na zachodzie 20 stopni. Na wschodzie, południu i w centrum 15-18 stopni.

Jeszcze cieplej będzie w weekend. Od 31-32 stopni na wschodzie, 32-34 stopni na południu i w centrum do 34-36 stopni na zachodzie i wybrzeżu.

Jeszcze większa i znacznie dłuższa fala upałów dotknie naszych południowych sąsiadów, a także Białoruś, Ukrainę, Rosję i Litwę – wszędzie tam ponad 30 stopni przez wiele dni z rzędu przy bezchmurnym niebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here