Przed nami pierwsza noc z przymrozkami

przymrozki w chinach 2020

Kolejne prognozy potwierdzają wystąpienie przymrozków na terenie naszego kraju. Już tej nocy lokalnie temperatura może spaść do -4 stopni Celsjusza.

Przed nami pierwsza mroźna noc. W nocy z piątku na sobotę sporo chmur pojawi się na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, zachodzie i południu Wielkopolski, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie oraz miejscami w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Z racji przewagi chmur w powyższych regionach noc bez mrozu. Odnotujemy tutaj nad ranem około 2 – 4 stopni powyżej zera.

Na pozostałym obszarze Małopolski, Górnego Śląska, na wschodzie Wielkopolski i zachodzie Ziemi Łódzkiej zanotujemy około 0 stopni z przygruntowymi przymrozkami. Podkarpacie, Lubelskie, Mazowsze, Podlasie, Warmia, Mazury, Kaszuby, Kujawy, Łódzkie, Świętokrzyskie- tutaj noc pogodna.

Temperatura spadnie od -1 do -3 stopni na wysokości 2 metrów. Grunt jest jeszcze ciepły, przez co przymrozek może pojawić się nie przy gruncie, a powyżej, to jest 4-10 centymetrów. Lokalnie w rejonie Torunia, Łodzi, Kielc, Kolbuszowej, Śliwic może być nawet do -4 stopni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here