Nowa technologia CTS – Closed Transfer System

System CTS

Liderzy branży rolniczej łączą siły, aby wprowadzić technologię CTS – system zamkniętego transferu.

Syngenta, ADAMA, BASF, Corteva Agriscience i Nufarm łączą siły, aby jeszcze bardziej poprawić sposób korzystania ze środków ochrony roślin poprzez promowanie stosowania technologii zamkniętego systemu przenoszenia (CTS). Każda z firm pilotuje teraz CTS „easyconnect” w wybranych krajach europejskich z korzyścią dla operatorów, rolników i finalnie środowiska.

System easyconnect składa się z dwóch elementów: unikalnej zakrętki – wstępnie zamontowanej na pojemnikach – i łącznika, które razem tworzą CTS. Do 2021/2022 planowane jest wprowadzenie szerokiej gamy znormalizowanych pojemników ze wstępnie zamontowaną zakrętką i oferowana ich rolnikom w Danii, Niemczech, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii oraz w innych krajach.

System CTS umożliwia bezpośrednie przenoszenie środków ochrony roślin z ich oryginalnego pojemnika do zbiornika opryskiwacza i dokładny pomiar objętości przenoszonej substancji chemicznej.

Wprowadzenie CTS do szerokiej gamy produktów przyniesie realne korzyści dla środowiska poprzez znaczne zmniejszenie ryzyka rozlania podczas obchodzenia się z produktami. Dalsze zalety widać w zintegrowanym systemie płukania, który ułatwia czyszczenie i płukanie opakowań.

Aby zmaksymalizować czas spędzony na polu, operatorzy opryskiwaczy chcą skrócić czas ładowania bez zmniejszania bezpieczeństwa.

System easyconnect zdecydowanie w tym pomaga. Został on gruntownie przetestowany w wybranych krajach, testy trwają od 2015 roku. W oparciu o opinie rolników system jest stale ulepszany pod względem obsługi i prędkości, dzięki czemu napełnianie jest szybsze niż przez powszechnie używany lej indukcyjny.

Kolejni gracze z branży agrochemicznej, producenci sprzętu lub inne podmioty zainteresowane przyłączeniem się do uruchomienia easyconnect we wspomnianych wyżej krajach mogą skontaktować się z którąkolwiek z pięciu firm w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Katarzyna Owczarek

Na podstawie informacji prasowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here