Aktualne ceny truskawek – wraz z Malwiną poprawia się jakość

truskawki ceny

Zarówno ilości truskawek oferowanych na rynkach hurtowych, jak i tych dostarczanych do zakładów przetwórczych powoli się zmniejszają. Polepsza się także jakość, szczególnie, jeśli mówimy o późnych odmianach. Zdaniem optymistów słoneczna pogoda przyniesie plantatorom lepsze ceny na koniec tegorocznego, niezwykle trudnego sezonu.

Dziś na rynku hurtowym w Broniszach truskawki najwyższej jakości sprzedawano po 11- 12 zł za łubiankę. W Nowym Przybojewie nieco taniej, 9 – 11 zł, ale to i tak delikatny wzrost w stosunku do ostatnich dni. W sprzedaży pojawiają się pierwsze partie odmiany ‘Malwina’. Pierwszy zbiór tej późnej odmiany jest o wiele bardziej atrakcyjny wizualnie i jakościowo, niż ostatnie partie popularnych odmian, stąd też wyższe wywoławcze ceny.

Niestety, ceny skupu truskawek przemysłowych bez większych zmian. Dziś za truskawkę na mrożenie płacono od 3,00 do 3,20 zł/kg, natomiast za owoce do tłoczenia od 1,40 do 1,50 zł zł/kg. Jednak i tu jakość nieco się poprawiła.

Mroźnie są zainteresowane dalszym zakupem truskawek na mrożenie. Wymagają jednak lepszej jakości. Za truskawki w 1 klasie do mrożenia, oferowano dziś w powiecie grójeckim miejscami 3,50 zł/kg.

Wielu plantatorów jest zdania, że wraz z poprawą pogody, poprawią się ceny, szczególnie te hurtowe. Miejmy nadzieję, że zbiory popularnej, późnej ‘Malwiny’ będą dobrym zakończeniem tegorocznego sezonu truskawkowego.

1 KOMENTARZ

  1. Jabłka już nie zjem. Stare z chłodni w skupie po 5 zł. Porąbało ich. A rolasy i tak będą buczeć. Że wymroziło, że grad, że susza, że deszcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here