Bronisze – aktualne ceny jabłek i gruszek, 28.02.2024

ceny na rynku hurtowym w broniszach

Sprzedaż na rynku hurtowym w Broniszach nie zmieniła się znacząco w porównaniu do ostatnich dni czy tygodni. Tradycyjnie popyt na niektóre odmiany rośnie, a na inne spada. 

Od kilku tygodni zdecydowanie najtrudniej jest sprzedać Szampiona, co zastanawia sadowników, ponieważ podaż odmiany nie jest rekordowa.

Jeśli chodzi o najczęściej uprawiane odmiany, niższe plonowanie Ligola wpływa na lepsze ceny na rynku hurtowym. Dziś najwyższą jakość można sprzedać za ponad 40 zł za skrzynkę (2,66 zł/kg), jednak przy założeniu bardzo dobrego wybarwienia, z którym były problemy w tym sezonie. 

Przełom lutego i marca to zwykle koniec oferty z chłodni ze standardową atmosferą, lecz takie owoce nadal są dostępne. Nasi rozmówcy szacują podaż na 80% do 20% na korzyść jabłek z kontrolowanej atmosfery. 

W sprzedaży dominuje Red Jonaprince i Alwa z kontrolowanej atmosfery. W tym przypadku ceny transakcyjne wynoszą około 35 zł za skrzynkę (2,33 zł/kg). 

Ostatnio sprzedaż gruszek była słabsza, jednak dziś sadownicy informują o ożywieniu ze strony kupujących. Cena co prawda nie wzrosła, ale sprzedaż wyraźnie się zwiększyła. Nadal dominuje cena 100 zł za skrzynkę (5,00 zł/kg).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here