Na Broniszach każda niedziela jest handlowa – ceny jabłek i gruszek

jabłka Bronisze

Można powiedzieć, że na rynku w Broniszach każda niedziela jest handlowa. Jednak przedwczoraj sprzedaż była wyjątkowo słaba.

Sadownicy, którzy przedwczoraj oferowali swoje owoce ziarnkowe informują o bardzo dużej podaży jabłek. Sprzedaż nie była płynna. Mimo to, ceny nie zmieniły się znacząco.

Wśród najbardziej popularnych odmian, takich jak Red Jonaprince, Jonagored czy Ligol, ceny za wysokiej jakości jabłka utrzymują się na poziomie 30 zł (2,00 zł/kg). Towar premium osiąga maksymalnie 35 zł (2,33 zł/kg), lecz wówczas jest to sprzedaż na przysłowiowe klatki

Gruszki sprzedają się nieco lepiej niż ostatnio, a sprzedający z drugiej ręki utrzymują ceny na poziomie 100 zł za skrzynkę (5,00 zł/kg).

Odmianę Szampion nadal jest najtrudniej sprzedać. Szybką sprzedaż można zagwarantować sobie oferując cenę poniżej 25 zł za skrzynkę (1,66 zł/kg) – informują sadownicy. W przypadku najdroższych odmian, jak Lobo, Cortland i Boskoop, również nie obserwujemy istotnych zmian – 45 zł za skrzynkę to najczęstsza cena dla owoców bardzo wysokiej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here