Mirosław Maliszewski: Należy wstrzymać import malin do Polski!

ceny malin jakie ceny w szczycie sezonu

Sytuacja na rynku malin przeznaczanych do przetwórstwa jest dramatyczna. Z dnia na dzień ceny skupu spadają, a wiele zakładów zapowiada wręcz jego wstrzymanie.

Największym problem jest trwający od kilku miesięcy import mrożonek, głównie z Ukrainy. Związek Sadowników RP sygnalizował to zarówno Ministrowi Rolnictwa, jak też Komisarzowi UE ds. Rolnictwa. Niestety nasze obawy i prognozy potwierdziły się. Do Polski w sposób niekontrolowany wjechało ponad 40 tys. ton mrożonej maliny, co spowodowało ogromne rozregulowanie rynku. Ten proceder nadal trwa. Niestety wszystkie nasze ostrzeżenia zostały zbagatelizowane i żadne postulowane rozwiązania nie zostały wdrożone.

W związku z powyższym zwróciliśmy się do Premiera z apelem o wstrzymanie importu mrożonej i świeżej maliny do Polski oraz podjęcie działań celem zagospodarowania istniejących ogromnych zapasów magazynowych. 

Mirosław Maliszewski
Prezes Związku Sadowników RP

Źródło: ZSRP

5 KOMENTARZE

  1. Teraz się obudził?Z wiśniami się obudzi pod koniec sierpnia A że sliwami we wrześniu.o jabłko powie że trzeba wstrzymać w lutym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here