Przymrozki pojawią się w niemal całym kraju

przymrozki 17.05.2022 i przymrozki wiosenne 18.05.2022

W niemal całym kraju w środę nad ranem (17/18.05.2022) pojawią się przymrozki. Na wschodzie kraju zimne będą dwie noce. W dodatku silny wiatr będzie zrywał osłony na polach.

W środę o godzinie 5 nad ranem najniższa temperatura na poziomie -2/+1 stopnia na wysokości 2 metrów i -3/-1 stopnia przy gruncie zostanie zanotowana na Warmii i Mazurach, południu i wschodzie Pomorza Gdańskiego, Kujawach, wschodzie Wielkopolski, północy, wschodzie i w centrum Ziemi Łódzkiej, północy, zachodzie, południu i centrum Mazowsza oraz na Suwalszczyźnie.

Od -1 do +1 stopnia na wysokości 2 metrów i -2 stopni przy gruncie będzie na wschodzie Zachodniopomorskiego oraz na Kaszubach. Od Podlasia po Lubelskie, Świętokrzyskie, środkową Wielkopolskę, środkowe Pomorze Zachodnie od 0 do +2 stopni na wysokości 2 metrów i -2/+1 stopień przy gruncie.

W Małopolsce i na Podkarpaciu nad ranem od 0 do +2 stopni w dolinach i +2/+4 stopni na wzniesieniach na wysokości 2 metrów – przy gruncie przymrozki w dolinach oraz w zastoiskach mrozowych na wzniesieniach.

Noc bez mrozu jedynie na wschodzie Opolskiego, zachodzie Górnego Śląska oraz na zachodzie Pomorza, Ziemi Lubuskiej, zachodzie i północy Dolnego Śląska- tu nad ranem od 3 do 6 stopni na wysokości 2 metrów i +1/+3 stopni przy gruncie.

Po przymrozkach nadciągnie niemal bezwietrzna pogoda nad Łódzkie, Kujawy, Pomorze Gdańskie. Na zachodzie wiatr umiarkowany ze wschodu, ale tam może ściągnąć agrowłókniny z upraw. Natomiast na wschodzie przymrozki pojawią się jeszcze w czwartek nad ranem i tu w środę w ciągu dnia powieje silny wiatr z północy w porywach do 50 km/h mogący podrywać zabezpieczenia upraw przed mrozem.

Kolejne noce już ciepłe. W weekend na wschodzie i południu kraju mogą pojawić się silne burze na których czele pojawią się zamiecie a nawet burze piaskowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here