Wójt pomaga szukać pracowników do zbioru truskawek

pracownicy do zbiorów truskawek

W wielu krajach Europy zachodniej władze już działają, aby zawczasu rozwiązać problem niedoboru siły roboczej. Pomysły są różne, ale najważniejsze, aby były skuteczne. Jak się okazuje działać postanowił również wójt gminy Załuski.

Rejon ten słynie z produkcji truskawek, a właśnie plantatorzy truskawek są w pierwszej kolejności narażeni na brak rąk do pracy. Wójt Kamil Koprowski, wyszedł z inicjatywą, aby uporać się z problemem zawczasu.  

Gmina Załuski to jedno z największych zagłębi produkcji truskawek w kraju. Przy dużych areałach, do zbiorów potrzeba wielu pracowników sezonowych. Na terenie gminy funkcjonuje kilkaset gospodarstw specjalizujących się w uprawie truskawek, zatem potrzeby są niezwykle duże. 

Pomysł wójta polega na zbudowaniu swego rodzaju bazy pracowników chętnych do pracy sezonowej. Ma to pomóc plantatorom owoców miękkich. Na swoim facebook-owym profilu wójt zamieścił ogłoszenie, w którym zachęca do podjęcia pracy sezonowej na terenie gminy Załuski. 

Zapewnia również o tym, że ogłoszenia te będą przesyłane do wielu Starostw Powiatowych
i Urzędów Pracy z ościennych województw w celu zwiększenia potencjalnej liczby chętnych.  W ogłoszeniu jest informacja o okresie zbiorów, dobrych warunkach finansowych i zakwaterowaniu. W urzędzie gminy Załuski, pod jednym z numerów wewnętrznych, prowadzony będzie spis pracowników chętnych do pracy przy zbiorach truskawek. 

Truskawka, Malina, Jagody - prenumerata 2020

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here