Część środków z PROW przeznaczy się na walkę z koronawirusem?

część środków z prow orzeznaczone na walkę z koronawirusem

W dzisiejszym programie „Tydzień”, emitowanym na TVP1, rozmawiano o polskiej wsi w obliczu pandemii koronawirusa. Wśród wielu problemów, jak między innymi rozchwianie cen czy tarcza antykryzysowa, padły słowa o przeniesieniu części pieniędzy przeznaczonych na realizację projektów z PROW na walkę z koronawirusem.

Gośćmi redaktora Baryły byli: poseł Robert Telus, przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa oraz Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Zdaniem rozmówców jest to bardzo dobry pomysł. Po pierwsze inwestycje w rolnictwie nie są na ten moment niezbędne. Ważne jest oddłużanie gospodarstw czy kredyty preferencyjne. Jednym słowem, celem jest przetrwanie rolników oraz ciągłość produkcji i zapewnienie Polakom żywności. Zdaniem gości programu, inwestycje w rolnictwie schodzą na drugi plan wobec szalejącej epidemii i stagnacji gospodarczej.

Jak powiedział Wiktor Szmulewicz, w pierwszej kolejności należy wstrzymać przyjmowanie nowych wniosków. Ponadto nie chodzi tu o całość funduszu, lecz jego część. Poseł Telus dodał, że w związku z tym Polska zwróciła się już do odpowiednich instytucji w Brukseli.

 

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Źródło: program „Tydzień”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here