Kiedy Ukraińcy dostaną wizy?

brak pracowników do zbiorów truskawek

Rąk do pracy już brakuje, a Ukraińcy nadal nie mogą wyrobić wiz. Okazuje się, że sytuacja może nie rozwiązać się zbyt szybko. Praca polskich urzędów konsularnych na Ukrainie zostanie wznowiona dopiero po ustabilizowaniu się sytuacji związanej z pandemią koronawirusa i zniesieniu ograniczeń administracyjnych. Można przypuszczać zatem, że niezbyt szybko…

Związek Sadowników RP skierował do Ambasadora RP w Kijowie prośbę o wyjaśnienie powodów wstrzymania wydawania wiz obywatelom Ukrainy. Jak pisał Związek, z punktu widzenia obowiązujących przepisów wynika, iż granice naszego kraju mogą wciąż przekraczać cudzoziemcy posiadający prawo do pracy na terytorium RP, posiadający zezwolenie na pracę, zaświadczenie o wpisie do ewidencji w sprawie pracy sezonowej, osoby przedstawiające dokumenty, z których wynika, że okres podjęcia pracy rozpocznie się krótko po przekroczeniu granicy.

Mimo to procedura otrzymywania wiz na wjazd do Polski przez obywateli Ukrainy została wstrzymana. Dlaczego?

Konsulat na Ukrainie wyjaśnił, że fakt nieprzyjmowania wniosków o wydanie wiz krajowych i Schengen przez polskie placówki konsularne na Ukrainie oraz współpracujące z nimi Punkty Przyjmowania Wniosków Wizowych wynika z wprowadzenia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego oraz z wprowadzeniem na terytorium Ukrainy reżimu sytuacji nadzwyczajnej. 

Praca polskich urzędów konsularnych na Ukrainie zostanie wznowiona ustabilizowaniu się sytuacji związanej z pandemią koronawirusa i zniesieniu ograniczeń administracyjnych. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kijowie zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby proces wizowy przebiegał bez zakłóceń i był realizowany w jak najkrótszym czasie.

Jak myślicie, ile to potrwa?

 

Źródło: Związek Sadowników

1 KOMENTARZ

  1. Polsce potrzebne jest pół miliona pracowników z Ukrainy do zrywania truskawki w terminie na 10.05.2020.

    Jak rządy chcą to ogarnąć w 7 dni ?

    Ze niby 500 tys ludzi w tydz dostanie wizę ? ???

    Żal za dupe ściska …

    Bezmózgi je…e !!! Tyle w temacie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here