„Ostatni dzwonek” na zakupy bez VAT-u

środki ochrony

Kilogram kaptanu poniżej 40 zł? To możliwe w przypadku promocji i ostatnich godzin na zakupy środków ochrony roślin i nawozów przy zerowej stawce VAT.

Sadownicy mają ostatnie dni, a tak naprawdę ostatnie godziny na zakupy środków ochrony roślin i nawozów przy zerowej stawce podatku VAT. O fakcie przypominają sklepy i hurtownie ogrodnicze. Ponadto oferują one  liczne promocje, aby dodatkowo zachęcić sadowników do zakupów.

W jednym ze sklepów w zagłębiu grójeckim zapytaliśmy o sprzedaż przed końcem roku i promocje na środki ochrony i nawozy. Sadownicy w pierwszej kolejności nabywają podstawowe fungicydy na przyszły sezon. Kupowane ilości nie są rekordowo duże. Niemniej widać wyraźnie, że są o wiele większe niż rok temu o tej samej porze. Ponadto klienci sięgają po środki miedziowe oraz nawozy dolistne.

Jeśli natomiast chodzi o najlepsze oferty cenowe to nasz rozmówca, właściciel małego sklepu ogrodniczego, zwraca uwagę na atrakcyjne ceny środków opartych na kaptanie. W przypadku jednego z nich, cena po dodatkowych rabatach wyniesie nawet poniżej 40 zł/kg. Kolejna promocja dotyczy 5-litrowego opakowania środku na bazie ditianonu za 935 zł.

Przypomnijmy, że Komisja Europejska nie wyraziła zgody na pozostawienie zerowego poziomu podatku VAT na środki ochrony roślin i nawozy. W efekcie ceny środków ochrony roślin i nawozów z dniem 1 stycznia 2023 roku pójdą w górę o 8% z dnia na dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here