Nowe rynki dla tureckiej czereśni

Czereśnia

Jeden z głównych światowych producentów czereśni – Turcja podjęła wysiłki, by rozszerzyć eksport. Uruchomiono specjalny program mający pokazać producentom i handlowcom sposoby poprawienia międzynarodowej konkurencyjności.

Stowarzyszenie tureckich eksporterów owoców i warzyw Aegean zorganizowało w ramach projektu URGE cykl działań dla sadowników i handlowców chcąc rozszerzyć krąg odbiorców tureckich owoców i wydłużyć sezon sprzedaży.

Szukano alternatywy dla rynku Rosji – głównego odbiorcy tureckich czereśni i postawiono przede wszystkim na Daleki wschód. Poza Chinami interesujące okazały się rynki Wietnamu, Malezji, Kambodży, Singapuru, ale także Niemiec, Chile i RPA. Wzorem Chile, nasilającego eksport własnych owoców postawiono na transport lotniczy czereśni.

W projekcie uczestniczyło trzynaście tureckich firm z branży. Odbyło się 344 spotkań biznesowych z prawie setką klientów.

Piotr Grel
za: Hurriet

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię