Ochłodzenie i pogodne niebo. Gdzie najbliższej nocy może pojawić się przymrozek?

przymrozki kwitnienie śliw

Niewykluczone, że jutro o poranku lokalnie wystąpią przymrozki. Gdzie może być najzimniej?

Przed zachodnią, północną i centralną Polską bezchmurna noc. Na południu i Lubelszczyźnie niebo pozostanie pochmurne, dzięki czemu słupki rtęci nie spadną poniżej 10 stopni Celsjusza. Dla odmiany na północy Mazowsza, południu Warmii i Kujaw oraz na Suwalszczyźnie temperatura spadnie do około 2 stopni Celsjusza na wysokości 2 metrów i -1 stopnia przy gruncie.

Nad resztą obszaru zachodniej, północnej i środkowej Polski na termometrach o poranku zobaczymy wartości na poziomie 3 – 5 stopni Celsjusza, a przy gruncie od 0 do +2 stopni. Lokalnie w obniżeniach terenu może być chłodniej.

Następna noc z czwartku na piątek najniższe temperatury dla odmiany przyniesie na południowym wschodzie kraju. Tu słupki rtęci spadną do 2 – 4 stopni, a w rejonie Przemyśla, Zamościa i Tomaszowa Lubelskiego na termometrach zobaczymy około 0 stopni i przy gruncie chwyci przymrozek do -2/-1 stopnia.

W weekend czeka nas ocieplenie. Większe ochłodzenie czeka nas po niedzieli, jednakże do środy ochłodzenie przebiegać ma z chmurami, a przymrozki, jeśli się pojawią, to nie wcześniej jak w połowie przyszłego tygodnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here