Komunikaty-Sadownicze-NOWY-765-100

Popyt zwyciężył – czy przemysł zdrożeje?

Jabłka przemysłowe

W ubiegłym tygodniu cena suchego przemysłu nieznacznie spadła. Mała korekta ceny zaowocowała znacznymi sumami, które przez kilka dni zaoszczędziły przetwórnie.

Niestety „niewidzialna ręka rynku” pokrzyżowała im szyki. Również w ubiegłym tygodniu przetwórcy straszyli, że cena po niedzieli spadnie do 15 groszy. Straszyli po to aby sadownicy sprzedali jeszcze więcej towaru.

Znaczący niedobór chińskiej produkcji, a co za tym idzie światowy popyt na koncentrat jabłkowy winduje i w mojej osobistej ocenie będzie windował cenę przemysłu. Obecnie tona tego towaru osiąga 1200 dolarów amerykańskich. Zobowiązania przetwórców na długoterminowe kontrakty determinują ich do produkcji. Ważniejsze jest zrealizowanie kontraktów, a cena schodzi aktualnie na drugi plan. Zupełnie na odwrót niż na jesieni.

Na dziś pośrednicy oferują 32 – 33 grosze za kilogram netto przy ilościach samochodowych. Jak pisaliśmy w poprzednim artykule, ta giełdowa „korekta” była wstępem do powolnych wzrostów.

Karol Pajewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności