Przygniecenie dwóch osób przez platformę sadowniczą w miejscowości Trzebiesławice

wypadek w sadzie

16 października 2023 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o osobie przygniecionej przez ciągnik rolniczy w miejscowości Trzebiesławice. Do zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Sandomierza oraz OSP Łoniów i Suliszów.

Po przyjeździe zastępów Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na zakręcie doszło do przewrócenia się platformy do zbioru jabłek. Dwie pracownice będące na platformie zostały przygniecione. Osoby postronne i świadkowie zdarzenia uwolniły obie osoby przed przybyciem zastępów.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w ciągniku i stabilizacji wywróconej platformy. Jednocześnie strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Kobiety zostały przekazana przybyłym na miejsce ambulansom i przewiezione do szpitala  w Sandomierzu i Tarnobrzegu. Dalsze czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi Policja.

Źródło: Opracowanie: mł. kpt. Bartłomiej Łabudzki
Zdjęcia: archiwum KP PSP Sandomierz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here