Zmowa cenowa na rynku wiśni?

zmowa cenowa na rynku wiśni

Prezes Związku Sadowników RP, Mirosław Maliszewski, w wywiadzie dla Radia Plus Radom mówi, że sytuacja na rynku wiśni jest dramatyczna.

Zdaniem Prezesa Związku, niezrozumiała jest sytuacja, w której wiśnie, na które jest zapotrzebowanie na rynku międzynarodowym zaczynają mieć coraz niższe ceny. To dowód na to, że kolejny raz jesteśmy rozgrywani przez zakłady przetwórcze i w zasadzie nie mamy siły, żeby coś z tym zrobić. 

– Zmowa cenowa panuje od wielu – dodaje Piotr Pasik, prezes Krajowego Stowarzyszenia Plantatorów Wiśni. – Wielokrotnie zwracaliśmy na to uwagę. Wszyscy mówią, że jest wolny rynek, a w rzeczywistości jest zmowa cenowa. W tym roku jest mniej wiśni, a ceny są mniejsze od ubiegłorocznych – mówi Piotr Pasik.

Cała rozmowa dostępna w: Radio Plus

2 KOMENTARZE

  1. Lubelskie powiat opolski. Zmowa cenowa wiśni na tłoczenie cena z dnia na dzień spadła o 30gr za kg. Robią rolników w konia I tyle!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności