Historyczne porozumienie: La Trentina i Melinda będą wspólnie sprzedawać jabłka

Włoskie organizacje producentów owoców Melinda i La Trentina z Południowego Tyrolu, podpisały porozumienie, które pozwoli na wspólną sprzedaż jabłek. Na mocy umowy, którą określa się jako historyczną, powstanie nowa firma, która będzie prowadziła sprzedaż markowych jabłek należących do obydwu organizacji.


Ocenia się, że ta decyzja przyniesie wiele korzyści dla lokalnego sektora produkcji jabłek – zarówno firm, jak i producentów owoców. Oprócz wspólnego handlu zacieśnienie współpracy przełoży się także na lepsze zarządzanie produkcją.

Michele Odorizzi, prezes Melinda mówił: „Jest wiele powodów, dla których zdecydowaliśmy się na to porozumienie. Przede wszystkim musimy zmienić naszą mentalność i przestawić się z konkurowania na współpracę. Musimy lepiej zarządzać produkcją, lepiej wykorzystywać nasz potencjał oraz zaplanować strategię handlu, tak aby lepiej odpowiedzieć na potrzeby rynku, kierując w odpowiednim momencie na niego nasze dostawy.”

„Ważnym aspektem współpracy jest dobór odmian. Wraz z APOT (Associazione Produttori Ortofrutticoli Trentini), czyli Stowarzyszeniem Trydenckich Producentów Owoców będzie prowadzony proces redukcji nasadzeń odmiany Golden Delicious na niektórych obszarach i zastępowania ich nowymi odmianami. Liczymy, że doprowadzi to do reorganizacji produkcji na poziomie całej prowincji.” – mówił Rodolfo Brochetti, prezes La Trentina.

Przedstawiciele trydenckiego sektora produkcji jabłek uważają, że porozumienie pomiędzy Melinda i La Trentina to przełomowy moment, gdyż skorzystają na tym także małe gospodarstwa. Rynek wymaga coraz większych partii towaru, zatem niezbędna jest agregacja. To ona jest przyszłością produkcji owoców i nie ma innej alternatywy, jak współpraca.

Źródło: Freshplaza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here