Po mokrym okresie rozpoczęła się pora sucha. Lato nie odpuści tak łatwo

babie lato w sadach

Za nami w większości kraju bardzo mokry sierpień. Miejscami spadło rekordowo dużo deszczu, są jednak i miejsca, gdzie mamy potężną suszę. Tak jest w sadach i na plantacjach innych gatunków od Bydgoszczy, po Piłę i Wałcz.

Wrzesień rozpoczął się słońcem i z małymi przerwami taki pozostanie do końca miesiąca. Mało tego przed nami bardzo gorący jak na wrzesień podmuch gorącego powietrza. Już w środę w większości kraju od 20 do 26 stopni. W czwartek, piątek i sobotę w całym kraju od 25 do 29 stopni. Słaby wiatr sprawi ze w słońcu temperatura odczuwalna przekroczy znacznie 30 stopni. Nocami również zrobi się znacznie cieplej, jednak w dalszym ciągu amplituda temperatury między rankiem, a popołudniem będzie znaczna i może przekraczać 15 stopni.

Zmiany nadejdą w sobotę i niedzielę. Pojawi się front, jednak popada tylko lokalnie. Przede wszystkim ochłodzi się do poziomu 17-23 stopni. O porankach miejscami pojawia się jesienne mgły. Ochłodzenie nie potrwa długo i już za tydzień rozpocznie się kolejne ocieplenie i dużą dawka słońca.

Wrzesień powinien zapisać się jako miesiąc bardzo ciepły i suchy. Mogą zdarzyć się takie miejsca, gdzie nie spadnie we wrześniu ani jedna kropla deszczu. Bardzo suchy będzie także październik. Również w wielu miejscach nie spadnie choćby najmniejszy deszcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here