Prognoza pogody: Duże różnice temperatury pomiędzy dniem a nocą

prognoza pogody

Po bardzo mokrym lutym, kiedy padało codziennie, w marcu sytuacja odwróciła się. W najbliższym tygodniu nie tylko nie mamy szans na większe opady, ale dodatkowo od środy zacznie napływać do Polski wyjątkowo suche powietrze ze wschodu. Niska wilgotność powietrza sprzyjać będzie szybkiemu parowaniu wody z gleby oraz przyczyni się do znacznych różnic w temperaturze pomiędzy dniem i nocą.

Jedyne szanse na opady śniegu pojawią się w nocy z poniedziałku na wtorek na południu Małopolski i Podkarpacia oraz z wtorku na środę i w środę w ciągu dnia na wschodzie, południu i w centrum kraju. Do środy włącznie dzięki większej ilości chmur nocami nie powinno być chłodniej niż -3/0 stopni. Wyraźnie cieplej będzie również w ciągu dnia. Od 2-4 stopni na wschodzie do nawet 7-8 stopni Celsjusza na zachodzie i północy Polski.

Kolejne zmiany nastąpią w czwartek. Znad Ukrainy i Rosji napłynie wyjątkowo suche i mroźne powietrze. Dla nas oznacza to bardzo mroźne poranki- od -10/-6 stopni na wschodzie i południu kraju poprzez -8/-5 stopni w województwach centralnych do -6/-3 stopni na zachodzie i północy kraju. W ciągu dnia od 1-4 stopni na wschodzie, 3-5 stopni na południu i w centrum do 5-9  stopni powyżej zera na zachodzie i północy. Niebo będzie w całym kraju zupełnie pozbawione chmur.

Od niedzieli nadal słonecznie, ale wyraźnie cieplej. Nocami wciąż przymrozki, jednak w ciągu dnia na większym obszarze Polski temperatury przekroczą w ciągu dnia 10 stopni Celsjusza. Taki rozwój warunków pogodowych niepokoi, ponieważ stwarza duże ryzyko pękania pni w sadach.

Przeczytaj: #2 Komunikat sadowniczy SAD24.pl – bielenie drzew, 26.02.2022

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here