Przed nami kolejna fala upałów i burze

burze i grad

Niestety, przed nami kolejne niepokojące prognozy synoptyków. Nadchodzą upały, a wraz z nimi ryzyko gwałtownych burz.

W nocy z niedzieli na poniedziałek burzowo będzie od okolic Gorzowa Wielkopolskiego po południe Ziemi Lubuskiej i Dolny Śląsk – być może zahaczą one o zachodnią część Wielkopolski. Zagrzmi miejscami również na Ziemi Łódzkiej, Kujawach i Żuławach. Na wschodzie powinno być pogodnie.

Przed południem burza z Ziemi Lubuskiej powinna się rozpaść i chmury z lokalnym opadem zawędrują nad Pomorze Zachodnie. Około południa chmury burzowe rozrosną się od wybrzeża środkowego i wschodniego po Kaszuby, Kujawy, Łódzkie, Małopolskę, Górny Śląsk i Świętokrzyskie, zahaczając o cześć Mazowsza, Podkarpacia, Warmii, Wielkopolski. Tym razem burze miejscami będą już gwałtowne niszcząc uprawy.

We wtorek więcej słońca, ale punktowo powstaną burze termiczne i pulsacyjne. Podczas takich burz bardzo często mamy do czynienia z nawałnicami. Będzie upalnie w całym kraju. Od 30 stopni na północy, do 33-35 stopni na wschodzie, południu i w centrum.

W kolejnych dniach burze opanują już cała kraj i będą nieść cały arsenał pogodowy – od gradu po wichury, ulewy i trąby powietrzne. Burzowej, dusznej i parnej pogodzie towarzyszyć mają tropikalne noce z temperaturą powyżej 20 stopni i upalne popołudnia 30-33 stopnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here