XXVII Spotkanie Sadownicze Sandomierz już za tydzień

W środę 31 stycznia rozpoczyna się w Sandomierzu dwudniowa impreza dla producentów owoców. W programie targi oraz konferencje – ekonomiczna oraz uprawowa, poświęcona owocowym jagodowym, czereśniom oraz produkcji „bio”.

Spotkanie Sadownicze już na stałe wpisało się w kalendarz imprez dla producentów owoców. Organizowane już po raz 27 cieszy się co roku zainteresowaniem nie tylko łódzkich, świętokrzyskich i lubelskich sadowników. Przyciąga ich co roku m.in. ciekawy program wykładów oraz uznani wykładowcy  z kraju i zagranicy.

Podobnie będzie i w tym roku. W środę 31 stycznia organizatorzy zapraszają na blok ekonomiczny – w jego ramach mowa będzie m.in. o sytuacji na rynku jabłek u nas i w Europie; o tym, jak w tym sezonie przechowują się jabłka oraz jak dodatkowo zarabiać można na sadzie jabłoniowym. Tym ostatnim zagadnieniem, w kontekście doświadczeń zachodniej Europy zajmie się Gerard Poldervaart, redaktor naczelny European Fruitgrowers Magazine.

Interesująco zapowiada się również panel dyskusyjny pod hasłem „Razem czy osobno” – mowa będzie w nim o przyszłości grup producenckich.

Jak co roku, w pierwszym dniu spotkania w oddzielnym bloku wystąpień o swoich produktach i usługach mówić będą producenci środków produkcji sadowniczej.

Konferencja w czwartek 1 lutego podzielna będzie na trzy bloki. W ramach pierwszego – jagodowego, szukać będziemy odpowiedzi na pytanie, czy produkcja jagodowych jest alternatywą, czy jedynie uzupełnieniem produkcji w gospodarstwach sadowniczych.

W ramach bloku czereśniowego mowa będzie o budowaniu plonu przez nawożenie oraz formach koron czereśni na świecie. Jeden z wykładów wygłosi Rene Albers, holenderski doradca sadowniczy.

Trzeci blok poświęcony będzie produkcji ekologicznej. Mowa w nim będzie o ekologicznej produkcji jabłek w Holandii, rozwoju sadownictwa eko w Polsce i na świecie oraz zasadach certyfikacji sadowniczych gospodarstw ekologicznych.

Sandomierska impreza to oczywiście również targi środków produkcji sadowniczej oraz usług dla sadownictwa.

Organizatorami spotkania są firmy Plantpress i Leaf Media, wydarzenie patronatem objęli Wojewoda Świętokrzyski oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

XXVII Spotkanie Sadownicze odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul Patkowskiego 2A. Wstęp na targi i konferencje wolny, organizatorzy zapraszają w środę od 9.00, w czwartek od 10.00. Dokładny program konferencji oraz szczegóły: www.spotkaniesadownicze.pl

Zachęcamy również do obejrzenia wykładów czereśniowych wygłoszonych przez włoskich specjalistów na XXVI Spotkaniu Sadowniczym w 2017 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here