Kiedy rozpocznie się handel truskawkami na giełdzie Goławin?

handel truskawkami na giełdzie goławin

Sezon truskawkowy zbliża się wielkimi krokami. Wśród plantatorów dyskusje nad cenami, dostępnością rąk do pracy i zbytem. Rozmawialiśmy z kierownikiem ZGKiM w Czerwińsku nad Wisłą, aby dowiedzieć się o pracach i planowanym rozpoczęciu handlu na targowisku gminnym w Nowym Przybojewie, popularnie giełdą Goławin. Miejscu zwanym sercem polskiej truskawki.

Pan Wojciech Klik informuje nas, że planuje otworzyć targowisko tak jak w ubiegłych latach, czyli 15 maja. Nie wyklucza natomiast, że ostateczna data rozpoczęcia handlu może przesunąć się w obie strony o dzień lub dwa.

Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ma w tym roku niemało pracy. Jak sam mówi, na co dzień musi dementować wiele fałszywych informacji. Panująca pandemia podsyca niestety niepokoje, a efektem tego jest wiele nieprawdziwych plotek.

Truskawka, Malina, Jagody - prenumerata 2020

Zdaniem naszego rozmówcy, zainteresowanie handlem na Giełdzie Goławin jest duże. Zarówno ze strony producentów, kupujących jak i skupów owoców przemysłowych, które działają na części placu.

Jak wiemy, obecnie nieco problematyczne z punktu widzenia organizacyjnego są środki bezpieczeństwa. Aktualnie trwają prace porządkowe, wydzielanie stanowisk i montaż kas fiskalnych. Targowisko będzie patrolowała policja, aby wymogi sanitarne zostały utrzymane.

Działać będą również 4 lokale gastronomiczne znajdujące się na terenie targowiska. Dania będą serwować na wynos. Pan Klik dodaje, że pracy jest teraz bardzo dużo. Przeważają jednak pozytywne nastroje. Rozmówca jest dobrego zdania. Chce, aby sprawnie działające targowisko pomogło w zbycie truskawek wyprodukowanych w gminie Czerwińsk nad Wisłą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here