Program Ochrony Roślin Sadowniczych na 2019 r.

Program Ochrony Roślin Sadownicznych 2019

Każdy sezon przynosi ważne zmiany w ochronie roślin. Dotyczą one zarówno prawnych zagadnień, jak i merytorycznych.

Jedną z decyzji, uwzględnioną w naszym wydawnictwie, jest wycofywanie z użycia w UE fungicydów zawierających triuram (sadownikom znanych pod handlowymi nazwami: Aplosar 80 WG, Pomarsol Forte 80 WG, Sadoplon 75 WP oraz Thiram Granuflo 80 WG). Środki te będą jeszcze sprzedawane do 31.03.2019 r., a stosowane – tylko do 30.04.2019 r. Z doboru zoocydów stosowanych w uprawach sadowniczych usunięto także związki: diflubenzuron (Dimilin 480 SC) oraz neonikotynoidowe – tiametoksam (Actara 25 WG) i chlotianidyna (Apacz 50 WG).

W Programie Ochrony Roślin Sadowniczych na 2019 r. jednak znaczną przewagę wśród zmian stanowią nowości – dotyczące rozszerzenia wielu rejestracji, dopuszczenia do obrotu nowych substancji czynnych w tym kilku produktów zawierających mikroorganizmy antagonistyczne wobec patogenów czy szkodników.

Wiele z tych zastosowań zarejestrowano na zasadach małoobszarowych, w tym do ochrony gatunków sadowniczych, które dotychczas były pozbawione wszelkiej możliwości ochrony. W tegorocznym wydaniu „Programu…” informujemy producentów owoców, co obecnie mogą zastosować nie tylko w popularnych uprawach, ale także w nasadzeniach: aktinidii, aronii, jagody kamczackiej, pigwy, rokitnika czy żurawiny.

Kliknij i przejdź do strony sklepu Plantpress.pl:

Program Ochrony Roślin Sadownicznych 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here