Sadowniczka, sołtyska, działaczka społeczna i założycielka stowarzyszenia Made in Bończa – Małgorzata Dąbrowska to kobieta wielu pasji. Jej codzienność związana jest z prowadzeniem gospodarstwa sadowniczego, jednak stara się dzielić swój czas również na inną misję, którą powzięła już kilka lat temu – promocję swojego regionu i jednoczenie lokalnej społeczności.
Bończa to mała wieś położona w powiecie grójeckim słynącym z produkcji jabłek. Chociaż widok wszędobylskich sadów na odwiedzających ten teren robi ogromne wrażenie, sami mieszkańcy przyzwyczajeni do codziennego życia w jednym z największych sadów Europy, często nie zauważają jego wyjątkowości. Tymczasem specyfika i tradycja tego rejonu to wartość, którą warto propagować i przedstawiać szerzej, co na co dzień stara się robić p. Małgorzata.
Promowanie tradycji tego rejonu to również jednoczenie lokalnej społeczności. Od wielu lat mówi się o tym, że młodzi mieszkańcy polskich wsi migrują do miast. W teorii szukają lepszych perspektyw. Skala sprawia, że zjawisko rozważane jest w kategorii zagrożeń, a właściciele mówią wprost o braku następców. Pani Małgorzata na własnym przykładzie udowadnia jednak, że wszystko zależy od naszej motywacji – sama wróciła na wieś, dalej rozwija się zawodowo, a swoją pasję wykorzystuje dla dobra ogółu.
Co ważne – przykład p. Małgorzaty pokazuje, jakie zmiany dokonały się na polskiej wsi na przestrzeni lat i jak bardzo zmieniła się tradycyjnie przyjęta rola kobiet. O p. Małgorzacie mówi się dziś jako o liderce, która swoim zaangażowaniem motywuje innych do współpracy. Jak zatem motywować lokalną społeczność do wspólnego działania, by wspólnie promować tradycję regionu? Czy dziś możliwe jest porozumienie i poświęcenie czasu dla dobra ogółu lokalnej społeczności? Jakie są tego efekty? Zapraszamy na spotkanie online z p. Małgorzatą Dąbrowską już 26 października o godz. 19.00.
Udział w webinarium jest bardzo prosty:
– najlepiej 5 minut przez rozpoczęciem wydarzenia kliknąć w poniższy link:
https://plantpress.clickmeeting.com/z-pasja-i-jablkiem-w-tle-czyli-jak-promowac-tradycje-regionu
– można łączyć się z tableta, smartphona, komputera;
– do webinarium można dołączyć w każdym momencie w trakcie jego trwania.
Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku, by otrzymać powiadomienie o starcie webinarium: https://www.facebook.com/events/705502011503162/
Zapraszamy do udziału. Webinarium jest częścią projektu INFOCAP-PL realizowanego przez Wydawnictwo Plantpress i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Strona projektu www.politykarolna.eu.