Duża podaż Summita na rynku hurtowym w Broniszach, 29.06.2021

ceny czeresni 2021

Sezon czereśniowy nabiera tempa. Obecnie w sprzedaży spotkamy praktycznie tylko dwie odmiany. Podaż Summita na rynkach hurtowych jest obecnie bardzo duża.

Jak informują nas sadownicy, wczoraj i dziś podaż Summita jest bardzo duża. Wobec tego minionej nocy ceny transakcyjne spadły nawet do 5,00 zł/kg w przypadku czereśni niższej jakości. Owoce wyższej jakości sprzedawały się w stosunkowo wąskim przedziale cenowym 6,00 – 7,00 zł/kg. Podana, górna stawka była w większości przypadków ceną wywoławczą i jednocześnie najwyższą stawką, po jakiej minionej nocy sprzedawano krajowe czereśnie.

Chwilowa bardzo duża podaż tytułowej odmiany wynika z jej charakterystyki. Chociaż Summit jest smaczny i osiąga duże rozmiary, to nadal jest zbyt delikatny, aby można go było eksportować. Brak wysyłek Summita za granicę skutkuje okresowymi dołkami cenowymi na rynkach hurtowych, które wynikają z bardzo dużej podaży. Ponieważ rynki hurtowe są dla odmiany jedynym kanałem zbytu, sytuacja zapewne ulegnie zmianie w przypadku ciemnych odmian.

Na rynku sprzedawany jest również Burlat. Pomimo tego, że w jego przypadku obowiązują praktycznie identyczne ceny, to Burlata można było ostatniej doby sprzedać znacznie szybciej. Wynikało to z faktu, iż był jedyną ciemną odmianą krajowej produkcji w ofercie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here