Francuskie jabłka już w Kolumbii

Zdjęcie: pixabay.com

Nowe zbiory francuskich jabłek przybędą w tym miesiącu do Kolumbii w ramach kampanii „Europejskie Rendez-Vous: jabłka z Francji”, Inicjatywy Interfel i Unii Europejskiej.

W tym roku warunki pogodowe dotknęły wiele krajów Unii Europejskiej, powodując niższą produkcję jabłek. Tylko Hiszpania, Portugalia i Francja przewidują zadowalający poziom zbiorów. Jabłka stanowią 72% eksportu francuskich owoców.

Czytaj także: Kolumbia – kolejny rynek dla polskich jabłek już otwarty

Według raportu na temat importu z Krajowego Departamentu Administracji Statystyki (DANE) Kolumbii, Francja najbardziej przyczyniła się do wzrostu kolumbijskiego importu produktów rolnych w tym kraju. Ponieważ jabłko jest najczęściej importowanym owocem z Francji, kraj ten chce kontynuować podbój rynku.

Poprzez tę kampanię Francuzi chcą edukować konsumentów i specjalistów branży w różnych odmianach jabłek i włączenia tego owocu do kuchni. Zbiór jabłek z Francji pojawi się w tym kraju w nadchodzących tygodniach, wyróżniając się na rynku dzięki jakości, dzięki której ma być rozpoznawany wśród Kolumbijczyków.

Karol Pajewski
m.hsbnoticias.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności