Hurt w Broniszach: Koniec czereśniowego dołka

Sylvia

Jakiś czas temu na rynku czereśni panowała niemalże całkowita stagnacja, a ceny były rekordowo niskie. Obecnie sytuacja znacząco się poprawiła, a ceny wzrosły.

Wszystko wskazuje na to, że czereśniowy „dołek” mamy już za sobą. Podaż tytułowych owoców znacząco spadła w porównaniu z minionymi tygodniami. Wzrosły też ceny. Owoce najwyższej jakości notują płynną sprzedaż.

Ceny za kilogram czereśni rozpoczynają się od 5 zł/kg. Tradycyjnie najtańsza jest odmiana Poznańska. Stawka ta dotyczy równocześnie innych odmian niskiej jakości.

Droższe są odmiany Kordia i Regina. Te kosztują 7,00 – 8,00 zł za kilogram. Warto dodać, że owoce najwyższej jakości cieszą się dobrym zainteresowaniem. Sadownik, z którym rozmawialiśmy jest na rynku w Broniszach po raz drugi tej doby. Ostatniej nocy sprzedał 180 plastików wysokiej jakości Kordii, i chociaż ceny mogłyby być wyższe, cieszy go płynność sprzedaży.

3 KOMENTARZE

  1. Cóż z tego że w Broniszach się ruszyło jak w Sandomierzu wielka klapa z czereśnia z ogórkiem klapa więc to się ruszyło rolnicy siedzą z towarem dniem i nocą i nic . Podaż jest zerowa . Ciekawe czy ktoś chciałby siedzieć na giełdzie w taki upał a rolnik musi bo to jego roczna praca włożona w to żeby to wyprodukować i sprzedać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here