Ile ton jabłek wysłaliśmy na Białoruś we wrześniu i październiku?

jabłka w kartonach

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa na prośbę naszej redakcji przesłał dane dotyczące ilości jabłek eksportowanych na Białoruś w ostatnich latach (miesiące wrzesień i październik). Na podstawie liczb możemy wywnioskować, że w tym sezonie eksport ma się wyjątkowo dobrze.

Zamieszczona poniżej tabela przedstawia dane dotyczące eksportu jabłek do Białorusi w okresie wrzesieńpaździernik w latach 2018-2021 przesłane nam przez Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Przedmiotowe dane uzyskano na podstawie wydanych przez PIORIN świadectw fitosanitarnych dla odbiorców w Białorusi. W ocenie GIORIN, dane te nie wskazują na spadek skali eksportu owoców ze zbioru 2021

Baiłorus eksportJednocześnie Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa podkreślił, że przepisy fitosanitarne państw zrzeszonych w Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (EAUG) nie wprowadzają żadnych ograniczeń w eksporcie świeżych jabłek do Republiki Białoruskiej. Nie odnotowano również żadnych przypadków kwestionowania przesyłek tego towaru przez organizację ochrony roślin Białorusi z powodu naruszenia obowiązujących przepisów fitosanitarnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here