Konsumencie! Zwróć uwagę na kraj pochodzenia produktu!

pochodzenie owoców i warzyw

W ostatnim czasie bardzo dużo słyszeliśmy o nieprawidłowym oznakowaniu kraju pochodzenia owoców i warzyw w supermarketach. Jak widać, walka, którą toczyło wiele organizacji zrzeszających polskich rolników, zaczyna przynosić pierwsze efekty. 

W sklepach sieci Biedronka pojawiły się tablice, które przypominają Klientom, żeby zwrócili uwagę na kraj pochodzenia produktów, owoców i warzyw. Na dużych planszach można znaleźć także instrukcję, gdzie szukać informacji o pochodzeniu. 

Dodatkowo, jak widać, małe napisy znajdują się również na tabliczkach z cenami. One również upominają o zwrócenie uwagi na kraj pochodzenia produktów. 

Z pewnością jest to krok w dobrą stronę. Jak myślicie, czy konsumenci będą rezygnować z importowanych owoców i warzyw? 

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo dobrze, że rząd popiera polskie produkty. Polacy powinni wspierać naszych producentów. Bardzo często nie widać kraju pochodzenia w sklepie, a jeżeli jest małymi literkami, trudnymi do zauważenia. Polskie jabłka biją na głowę te z innych krajów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności