Na rynku w Broniszach powstanie nowy plac dla sadowników sprzedających owoce

rynek bronisze

Jak informują nas przedstawiciele grójeckiego oddziału NSZZ RI Solidarność, rynek hurtowy w Broniszach zostanie rozbudowany. Powstanie nowy plac do handlu, gdzie będą mogli sprzedawać swoje owoce tylko sadownicy. 

Na rynku hurtowym w Broniszach powstanie nowa, specjalnie wydzielona część przeznaczona wyłącznie do handlu owocami. Zamysł jest podobny, jak w przypadku „warzywnej” części rynku. Ponadto, nowa część będzie dostępna wyłącznie dla sadowników. Każdy wjeżdżający na rynek sadownik otrzyma bilet z indywidualnym numerem miejsca, co rozwiąże wiele dotychczasowych problemów.

Jak informuje nas Dominik Zawadzki z Solidarności RI, rozmowy na ten temat trwały dwa lata. Jednak wczoraj prezes (WRSRH w Broniszach) Janusz Byliński na spotkaniu w ministerstwie potwierdził, że takie przedsięwzięcie będzie miało miejsce. Nowa część placu będzie miała 450 miejsc dla sprzedających, a w krótce zostanie ogłoszony przetarg na jego realizację.

Nasi rozmówcy informują, że standard nowej części obiektu będzie znacznie wyższy niż obecnie. O kolejnych szczegółach przedsięwzięcia poinformujemy niebawem, ponieważ to nie koniec rozmów na ten temat między działaczami, a zarządem rynku w Broniszach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here