Kto będzie Ministrem Rolnictwa? Dwa obozy polityczne i dwa nazwiska

kandydaci na stanowisko ministra rolnictwa

Po ostatnich wyborach parlamentarnych dwie czołowe partie informują składzie osobowym nowego rządu. Rzecz w tym, że rząd może być tylko jeden. Kto zostanie nowym Ministrem Rolnictwa?

Zacznijmy od początku. Po pierwsze prezydent RP, Andrzej Duda po wyborach parlamentarnych powierzył misję sformowania nowego rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Skład nowego rządu ma być podany dziś (27.11.2023). Fakt ten jest od tygodni szeroko komentowany przez publicystów i dziennikarzy.

Premier ma zamiar stworzyć nowy gabinet. Informuje przy tym, że będzie w nim więcej specjalistów i kobiet. Jedną z nich, jak informują dziennikarze Onetu, ma być Anna Gembicka, kandydatka na najważniejsze stanowisko w Ministerstwie Rolnictwa. Aktualnie jest ona wiceministrem w tym resorcie, a wcześniej była wiceministrem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. 

Problem polega na tym, że rząd Mateusza Morawieckiego najprawdopodobniej nie otrzyma wotum zaufania, ponieważ Prawo i Sprawiedliwość nie ma większości parlamentarnej. Dlatego też informacje o tym rządzie są złośliwie komentowane, ponieważ jego przyszłość praktycznie jest przesądzona. 

Z kolei była opozycja z Donaldem Tuskiem na czele również podała listę osób, które mają zostać ministrami w nowym rządzie. Resort rolnictwa ma objąć Czesław Siekierski. Jest on doktorem nauk ekonomicznych, a od 2001 do 2003 zajmował stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

źródło: www.onet.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here