Martwe owady w przeterminowanych bakaliach z Niemiec

przeterminowane bakalie

Nierzadko zdarza się, że takie produkty trafiają w Polsce do sprzedaży. Podobnie jak bardzo niskiej jakości owoce, możemy je spotkać na targowiskach. Na szczęście tym razem transport został zutylizowany. 

11 listopada tego roku, na autostradzie A4 funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali samochód ciężarowy do rutynowej kontroli. Kierowca przewoził z Niemiec 18 ton orzeszków, rodzynek, mąki migdałowej i słupków migdałowych.

Bakalie były przewożone w opakowaniach zbiorczych i detalicznych, gotowych do sprzedaży. Część z nich była oznaczona logo znanej sieci handlowej. Przewożone towary miały przekroczony termin przydatności do spożycia, a w niektórych opakowaniach były martwe owady.

Zatrzymany ładunek został przekazany do utylizacji. Przeciwko kierowcy, firmie transportowej i importerowi wszczęto postępowanie o nielegalny, międzynarodowy transport odpadów. 

Odbiorcy towaru, za transgraniczny przewóz odpadów bez zgłoszenia, grozi kara finansowa od 10 tysięcy do 1 miliona złotych. Musi też pokryć koszty magazynowania i utylizacji. 

źródło: www.gov.pl/kas

zdjęcie: Krajowa Administracja Skarbowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here