Pośrednicy obniżają ceny. Gala Must nie więcej niż 1,50 zł/kg

Gala Must

Niestety, sprawdzają się plotki, które można było usłyszeć od kilku dni w rejonie grójecko-wareckim. Po raz kolejny w ciągu kilku ostatnich dni spadły cen jabłek deserowych w lokalnych grupach producenckich i u niektórych pośredników.

Pierwsze oferty kupna Gali sprzed kilkunastu dni wynosiły w grupach producenckich nawet 3,00 zł/kg. W ubiegł poniedziałek spadły do 2,00 zł (rozmiar +70 mm), dziś za Galę Royal w tym kalibrze otrzymamy jedynie 1,80 zł/kg.  Cena jabłek w przedziale 65 – 70 mm wynosi 1,70 zł/kg, 60 – 65 mm 1,50 zł/kg.

Pojawiły się również propozycje kupna Gali Must. Ceny jednak z pewnością nie satysfakcjonują sadowników – w tym momencie jabłka na sortowanie sprzedamy w cenie 1,50 zł/kg (rozmiar +70 mm). Za jabłka w przedziale od 65 – 70 mm otrzymamy 1,30 zł/kg, mniejsze zaś jabłka 60 – 65 mm sprzedamy w cenie 1,00 zł. 

Dokładnie w takiej samej cenie jak Gala must skupowany jest Red Jonaprince.  

Pośrednicy tłumaczą się, że jabłka kupowane po wysokich stawkach u sadowników nie są konkurencyjne cenowo na rynku zagranicznym.

Sadownicy natomiast nie chcą sprzedawać swoich jabłek za takie stawki, ponieważ ich zdaniem tegoroczny popyt na jabłka i mniejsza produkcja powinny gwarantować wyższe oferty. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here