Przymrozki kwiecień 2024. Kiedy, gdzie i ile stopni na minusie będzie w Twoim regionie?

rozpoczyna się fala przymrozków

Do naszego kraju napłynęło powietrze arktyczne. Już w godzinach wieczornych prędkość wiatru osłabnie, co będzie zapowiedzią zimnej nocy. Tym samym rozpocznie się zapowiadana fala wiosennych przymrozków 2024.

W pasie od Dolnego Śląska po Wielkopolskę, Kujawy, Mazury i Warmię rozciągać się będą chmury, z których miejscami słabo popada deszcz. Na termometrach odnotujemy 2-4 stopnie Celsjusza powyżej zera. Przy gruncie temperatura będzie taka sama jak na wysokości 2 metrów.

Według prognoz najniższa temperaturę jutro o poranku odnotujemy w rejonie Kielc, Kozienic i Staszowa. Tutaj temperatura zarówno przy gruncie, jak i na wysokości 2 metrów spadnie do około -2/-1 stopnia Celsjusza. Przy gruncie możliwe, że zanotujemy -3 stopnie.

Na południe od Warszawy oraz na wschód od Łodzi, czyli w całym zagłębiu sadowniczym w środkowej Polsce, ale również i w Kotlinie Sandomierskiej i w rejonie Kraśnika, słupki rtęci obniżą się do -1/+1 stopnia, a w rejonie zbiorników wodnych do +2 stopni.

Niemal wszędzie w województwie lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, południu i wschodzie Małopolski oraz na południu Mazowsza i wschodzie woj. łódzkiego przy gruncie oraz na wysokości jednego metra słupki rtęci spadną do -2/-1 stopnia Celsjusza.

Po północy niebo rozpogodzi się również na północy Polski. Temperatura zacznie gwałtownie spadać i o poranku na Kaszubach oraz w rejonie Wałcza na Pomorzu Zachodnim temperatura spadnie do -2/-1 stopnia na wysokości 2 metrów i do -3 stopni przy gruncie. Przymrozki do -1 stopnia przy gruncie wystąpią na pozostałym obszarze Pomorza Zachodniego i woj. pomorskiego.

Przymrozki mogą sięgnąć o świcie takich miast jak Piła i Złotów na północy woj. wielkopolskiego oraz w rejonie Tucholi i Świecia na północy woj. kujawsko-pomorskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here