Przymrozki powrócą pod koniec tygodnia

prognoza pogody 2020

Przed nami chłodny tydzień, miejscami spadnie deszcz. Pojawią się również przymrozki.

W nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek popada. W nocy od Kaszub po Podlasie, natomiast w ciągu dnia od Pomorza Zachodniego po Kujawy, Mazowsze  (północne, wschodnie, środkowe) i północną Lubelszczyznę. Suma opadów wyniesie około 1 do 4 mm- najwięcej na północy województw. Tutaj noc będzie ciepła- w pobliżu 7-11 stopni, natomiast dzień chłodny, do 11-14 stopni. Na pozostałym obszarze najwyżej pokropi, zaś temperatura podskoczy do 15-19 stopni. Najcieplej na południowym zachodzie i południu, gdzie będzie nawet 20/21 stopni. Wiatr umiarkowany- dopiero w poniedziałek wieczorem trochę osłabnie.

We wtorek przelotny, niewielki deszcz do 1-3 mm może popadać w większości kraju z naciskiem na północ i wschód. Między opadami pojawi się słońce. Temperatura o poranku zatrzyma się na poziomie około 7-11 stopni, natomiast w ciągu dnia od 12 stopni na północy, 15 stopni w centrum i do 18 stopni na południu. Wiatr nadal silniejszy.

Dopiero w środę wiatr będzie powoli coraz słabszy i wieczorem umożliwi zasilanie dolistne odżywkami roślin.

Od środy do piątku temperatury nieco spadną. Na północy, wschodzie i w centrum o porankach możliwe będą przymrozki. Najzimniejsza noc przypadnie na czwartek i piątek kiedy to w tych regionach odnotujemy około 0/+3 stopni na wysokości 2 metrów. Na południu i zachodzie nie mniej niż 3/4 stopnie powyżej zera.

W ciągu dnia temperatury osiągną pułap ledwie 13-15 stopni na północy i wschodzie, 14/17 stopni w centrum i na zachodzie, do 16-19 stopni na południu.

W tych dniach będzie sporo słońca, poranki i wieczory bezwietrzne.

Kolejny front odwiedzi nas w okolicy weekendu. Czy przyniesie opady przyjdzie nam się dowiedzieć za kilka dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here