Przymrozki powrócą w Poniedziałek Wielkanocny!

przymrozki 2020

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał prognozę pogody na na Wielkanoc 2020: Wielka Sobota słoneczna, w Niedzielę Wielkanocną będzie najcieplej a od poniedziałku pogorszenie pogody – chmury, deszcz i wiatr. No
i przymrozki. Najbliższa noc z przymrozkami: do -2°C, a przy gruncie do -5°C.

Prognoza pogody IMGW:

W sobotę pogodnie. Jedynie na południu pojawi się nieco więcej chmur, ale bez opadów. Temperatura w dzień od 9°C na Podhalu, Suwalszczyźnie i nad morzem, do 16°C na Dolnym Śląsku. W nocy temperatura od 1°C na wschodzie i południu do 6°C na zachodzie i północy kraju. Wiatr słaby zmienny, na południu okresami umiarkowany, północny.

W niedzielę bardzo ciepło. Na południu kraju przez cały dzień słonecznie, w centrum też dość pogodnie. Dużo chmur na północy, a wieczorem również na zachodzie. W ciągu dnia padać nie będzie, ale późnym wieczorem i w nocy na zachodzie oraz na północy kraju miejscami wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura w dzień od 13°C na Suwalszczyźnie i nad morzem do nawet 20°C na zachodzie i południu kraju. W nocy od 4°C na wschodzie do 9°C na północnym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z południa.

 W poniedziałek zupełna zmiana pogody. Przez Polskę z północy na południe przemieści się chłodny front atmosferyczny, który przyniesie porywisty wiatr, deszcz, lokalnie burze, a wieczorem i w nocy także deszcz ze śniegiem i śnieg. W poniedziałek rano ładnie będzie jedynie w centrum i na wschodzie, na pozostałym obszarze należy spodziewać się sporej ilości chmur i opadów deszczu. Po południu już w całym kraju będzie pochmurno z opadami deszczu, a w pasie od Podlasia przez Mazowsze po Dolny i Górny Śląsk, a także na Kielecczyźnie i Lubelszczyźnie możliwe są burze. Temperatura w dzień od 10°C na północy do 20°C na południu i zachodzie. Wieczorem i w nocy, na północy i północnym wschodzie kraju oraz w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W nocy w całym kraju temperatura spadnie do -2°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h.

Źródło: IMGW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here