Przymrozki w Chinach 2020

przymrozki w chinach 2020

Pojawiają się kolejne informacje o kwietniowych i majowych przymrozkach w Chinach. Tym razem mówi się o tym, że całkowite chińskie plony będą mniejsze. Brytyjski portal branżowy, powołując się na swoje źródła w Chinach, pisze o znacznych stratach w głównych zagłębiach sadowniczych. Te mają sięgać lokalnie nawet 60%.

Niżej położone rejony prowincji Shaanxi, Gansu i Ningxia bardzo mocno ucierpiały z powodu późnych, kwietniowych przymrozków. Ponadto mówi się o tym, że zawiązki, które pozostały na tych terenach, będą mocno zdeformowane. Znacznie mniejsze uszkodzenia odnotowuje się na wyżynach i w górach.

Przymrozki wystąpiły zarówno w kwietniu jak i w maju. W maju odnotowano także burze z gradem. Jeśli chodzi o prowincje produkujące najwięcej jabłek, mówi się 10% spadku produkcji. Pomimo tego, inne źródła w Chinach mówią o znacznie niższych plonach. W to z kolei wątpią brytyjscy analitycy. Nie sądzą, aby zbiory były mniejsze od tych z 2018 roku.

Jeśli chodzi o gruszki, plony również będą ograniczone. Straty są zróżnicowane w zależności od prowincji i regionu. Jednak już teraz mówi się, że Chińczycy zbiorą o 30% mniej gruszek.

Źródło: iegvu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here