W Grójcu i Czerwińsku nad Wisłą powstaną punkty TEST&GO dla pracowników sezonowych!

zbior truskawek

Żołnierze WOT uruchomią punkty TEST&GO dla pracowników sezonowych w rolnictwie. Punkty do pobierania materiału biologicznego powstaną w Czerwińsku nad Wisłą oraz w Grójcu – podał na Twitterze, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. 

Przypominamy, że o tym, jak wyglądają plany dotyczące testów na koronawirusa u pracowników z Ukrainy, mówił na ostatniej internetowej Konferencji Organizacji Branżowych organizowanej przez IGR, minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski. 

Rolnik może dowieźć swoich pracowników do punktu stacjonarnego, który jest najczęściej w miastach i zostały wskazane wytyczne Głównego Inspektora, jak ten transport ma się odbywać, żeby nie dopuścić do sytuacji, w której rozwleczemy chorobę, gdzieś w trakcie transportu.

Można korzystać też z prywatnej firmy, która dokona wymazu przyjeżdżając do gospodarstwa.

A na tych terenach, gdzie gospodarstw jest najwięcej, to jest kilkanaście powiatów w Polsce, uzyskaliśmy zgodę ministerstwa obrony narodowej, że tam (ustalając pewną marszrutę, logistykę) przyjedzie mobilny punkt poboru wymazu, po to, żeby ludzie zjechali się z danego terenu i mogli bardzo szybko, i sprawnie te wymazy mieć przeprowadzone”, mówił Minister. 

test&go

1 KOMENTARZ

  1. Przydał by się jeszcze w Puławach tu do okoła też duzo ludzi ma truskawki, maliny i warzywa różne do Lublina 80 km do grojca 80

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności