W markecie w centrum polskiego sadownictwa gruszka tylko z importu

gruszka z importu

Zdjęcie zostało wykonane dziś w jednym z marketów w Grójcu. W ofercie sprzedaży jest gruszka z Belgii, a także z Holandii. Tego dnia nie można było kupić polskich gruszek. 

Chociaż sadownicy w Polsce rozpoczęli już zbiory krajowych gruszek odmiany Konferencja, jak na razie nie można kupić ich w sklepach popularnej sieci. Oferta jest bogata, jednak konsumenci mogą wybierać tylko między gruszkami importowanymi z Belgii i Holandii. Warto nadmienić jednak, że owoce były prawidłowo oznakowane i nie sposób było ich pomylić z krajową produkcją. 

W tym momencie producenci mogą uzyskać za Konferencję około 2,40 zł/kg od 60 mm. Natomiast te importowane sprzedawane są w sklepach za około 5 – 7 zł/kg. 

Pośrednicy, którzy zajmują się importem Konferencji (szczególnie dużym w minionym sezonie sprzedażowym) tłumaczą się trudnością w możliwościach zakupu większych partii owoców w naszym kraju. Trudno jednak wziąć pod uwagę ten argument w szczycie polskich zbiorów. 

Z drugiej strony być może w kolejnych dniach pojawią się w marketach polskie gruszki. 

Jakie macie zdanie o tej sytuacji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności