Roboty zastąpią sezonowych pracowników?

Brytyjska firma produkująca owoce jagodowe Hall Hunter Partnership (HHP) przetestuje automatyczny zbiór malin maszyną opracowaną przez inżynierów z University of Plymouth – informuje Freshplaza.
 

– Umowa o współpracy, którą podpisaliśmy z Hall Hunter to duży krok naprzód zarówno dla firmy, jak i dla uniwersytetu. Nie mogę się doczekać, kiedy nasze roboty rozpoczną prace w terenie – skomentował wykładowca inżynierii i założyciel Fieldwork Robotics, dr Martin Stolen.
 
Pierwsze testy polowe zostaną przeprowadzone na plantacji malin pod koniec tego roku. W niedalekiej przyszłości Fieldwork Robotics rozszerzy listę owoców i warzyw, które mogą być zbierane automatycznie. Na chińskich uniwersytetach, przy udziale M. Stolena, projektuje się robota do zbioru pomidorów. Ponadto po otrzymaniu dotacji w wysokości 10 milionów funtów z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dr Stolen rozpocznie projektowanie maszyn do zbierania kalafiorów.
 
Za: freshplaza.com
 
PG
Poprzedni artykułUkraińskie owoce na rynkach azjatyckich
Następny artykułHurtowe ceny jabłek w Południowym Tyrolu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności