Minister Puda jednak zostaje na stanowisku

Grzegorz Puda

Wczoraj późnym wieczorem sejm głosował nad wotum nieufności dla obecnego Ministra Rolnictwa – Grzegorza Pudy. Większością głosów odrzucono wniosek PSL.

Za odwołaniem Grzegorza Pudy ze stanowiska głosowało 214 posłów, przeciw 233. Wobec tego nie będzie zmiany na fotelu Ministra Rolnictwa. Wniosek o wotum nieufności został złożony przez PSL w sierpniu tego roku.

Głosowanie było poprzedzone burzliwą debatą. Posłowie opozycji zarzucali ministrowi, że nie ma go na komisjach rolnictwa, nie pojawia się w sejmie i nie radzi sobie z nowymi problemami polskiego rolnictwa. Jeden z posłów PSL ocenił Grzegorza Pudę, jako symbol nieudolności obecnego rządu.

Jak przyznają inni posłowie opozycji, po raz pierwszy widzieli Grzegorza Pudę na sejmowej mównicy. Niemniej szereg zarzutów stawianych przez jego przeciwników okazał się bez znaczenia w głosowaniu. W tym wypadku większość bezwzględna wynosiła 231 głosów, a tej nie uzyskano. Podsumowując Grzegorz Puda dalej będzie sprawował swój urząd.

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda ze nie ratują Ursusa zobaczcie jak dużo rolników go miało i dotej pory pracują na nich ma wady ale też dużo zalet. Wielka szkoda.Te małe gidpodartwa których jest wiele potrzebujevtakich małych silnych maszyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here