Test skrobiowy. Aplikacja dla sadowników

Test skrobiowy, zwany jest też indeksem skrobiowym, jest najprostszą i najbardziej uniwersalną metodą określania stopnia dojrzałości owoców. Dzięki temu może być z powodzeniem wykorzystywany przez sadowników do wyznaczania terminu zbioru jabłek. 

Wydawnictwo Plantpress przygotowało bezpłatną aplikację mobilną, która pomaga łatwo i szybko wyznaczyć termin zbioru jabłek, bazujący na wynikach testu skrobiowego bezpośrednio z poziomu smartfona lub tabletu. Wystarczy wybrać odmianę jabłek z listy i porównać wyniki wykonanego testu skrobiowego z wzorcem na ekranie urządzenia mobilnego.
 
Z aplikacji sadownicy mogą również dowiedzieć się, w jaki sposób ustalić optymalny czas zbioru owoców, czym jest test skrobiowy oraz jak go prawidłowo przeprowadzić. Producenci owoców nauczą się też, jak oceniać wyniki testu skrobiowego oraz jak rozpoznawać i interpretować nietypowy rozkład skrobi widoczny na owocach poddanych testowi skrobiowemu.
 
Aplikacja zawiera też specjalną sekcję zawierającą wskazówki dla sadowników w zakresie opracowania strategii zbioru. Autorzy doradzają, co zrobić, aby zebrane owoce jak najdłużej zachowały świeżość, trwałość i wysoką jakość.
 
Treści merytoryczne zostały przygotowane przez dr Krzysztofa Rutkowskiego z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Wydawcą jest Plantpress – branżowe wydawnictwo oraz producent specjalistycznych aplikacji mobilnych, które ułatwiają sadownikom, ogrodnikom i rolnikom prowadzenie produkcji i zarządzanie gospodarstwem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here