Jakie odmiany jabłoni są odporne na mróz? Takich teraz raczej nie sadzimy…

Trudno znaleźć odmianę idealną pod każdym względem. Zarówno w przypadku jabłoni, jak i wszystkich pozostałych gatunków sadowniczych. Jeśli jednak skupimy się na aspekcie odporności na mróz, możemy łatwo wskazać, które będą w czołówce.

300 zł dniówki… czy takie stawki utrzymają się po Nowym Roku?

Jak wygląda dziś popyt na usługi? Jak kształtują się dniówki za cięcie zimowe? Spytaliśmy o to osobę, która o cięciu wie chyba wszystko.

Cięcie sadu zaczynamy coraz wcześniej. Odstraszają wygórowane wymagania płacowe ekip

W sadach dostrzeżemy coraz większą liczbę sadowników, którzy rozpoczęli cięcie zimowe już w listopadzie. Powód? Przede wszystkim wysokie koszty pracy.

Lepsze wybarwienie jabłek. Chłodne noce i przymrozki są zbawienne

Sadownicy chcieliby, aby zimne noce i przymrozki nadeszły nieco wcześniej... Późne odmiany zyskają na jakości zewnętrznej, dzięki zmianie w pogodzie.

Intensywne opadanie odmian z grupy Jonagolda. Co jest przyczyną?

Widok „dywanu” jabłek deserowych pod drzewami w sadzie na wysokim poziomie nie jest dla właściciela niczym przyjemnym.

Rozkład resztek w sadzie – zastosowanie produktów mikrobiologicznych

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Jednoczesna pielęgnacja, poprawa struktury gleby i zabezpieczenie roślin przed chorobotwórczymi organizmami nie należą do prostych zadań. Jak uchronić sad i plantację przed patogenami, równocześnie zwiększając dostępność składników pokarmowych w glebie? Jak zadbać o rośliny już teraz, aby w przyszłym sezonie cieszyć się ich dobrą kondycją?

Winobranie w Winnicy Nobilis. Podsumowanie sezonu w polskiej winnicy [Video]

W minionym tygodniu odwiedziliśmy Faliszowice (pow. sandomierski, gm. Samborzec). To tutaj znajduje się Winnica Nobilis, której właścicielką jest prof. UP w Lublinie, dr hab. Magdalena Kapłan. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, w którym dr Kapłan wspólnie z Grzegorzem Iskrą (Timac Agro) podsumowują sezon.

Co zamiast herbicydów w uprawach z integrowaną ochroną?

Standardową techniką utrzymania gleby w sadzie jest ugór herbicydowy w rzędach drzew i murawa w międzyrzędziach. W ostatnich latach, także w związku z wycofaniem części substancji czynnych herbicydów, jest coraz większe zainteresowanie producentów owoców innymi metodami utrzymania gleby w rzędach roślin. Ten problem istnieje na całym świecie i testowane są różne technologie. Ale tak naprawdę, co to jest ściółkowanie, nazywane także mulczowaniem, i jakie są tego zalety w uprawach sadowniczych?

Jak produkować czereśnie powyżej 30/32 mm? Leon Jahae

Wymagania konsumentów, a zatem także odbiorców, są w przypadku czereśni doskonale znane. Wszyscy chcą owoców powyżej 30 mm średnicy, jak je uzyskać?
reklama