Uzbeckie maliny jadą do Polski

ceny owoców miękkich 2021

Najlepszym dowodem na niedobory malin jest import. Uzbeccy producenci chwalą się podpisaniem kontraktu z polskim odbiorcą. Firma ma sprowadzić do Polski 200 ton świeżych malin.

Producenci i eksporterzy malin z Uzbekistanu podali do informacji, że udało się podpisać umowę na dostawy świeżych malin do Polski. Jak podaje uzbecka prasa, tamtejsi eksporterzy podpisali umowę na dostarczenie 200 ton świeżych malin do Polski. Umowa opiewa na niemal 2 300 000 zł.

Import malin z Uzbekistanu zapewne byłby obiektem ostrej krytyki w momencie szczytu zbiorów w Polsce. Obecnie, gdy ceny malin deserowych przekraczają 25,00 zł za kilogram, a sezon powoli się kończy import nie jest aż tak szkodliwy, zwłaszcza wobec obserwowanych niedoborów owoców…

Jak podają uzbeckie media w trasę do Polski wyruszyła pierwsza partia owoców. W piątek wysłano pierwszą ciężarówkę, a na niej 20 ton malin o wartości 53,4 tysięcy euro (245 400 zł). Otrzymujemy zatem cenę importowanych owoców na poziomie około 12,30 zł za kilogram, czyli połowę aktualnej ceny rynkowej.

źródło i zdjęcia: fergana.uz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here