Syngenta na targach TSW 2018

W dniach 10 – 11 stycznia w nowoczesnym obiekcie konferencyjno – targowym Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie z dużym rozmachem zorganizowano Targi Sadowniczo – Warzywnicze TSW 2018. W tegorocznych konferencjach i spotkaniach targowych wzięły udział tysiące zwiedzających.

Na tym ważnym wydarzeniu firma Sygenta zorganizowała panel dyskusyjny pt. Trendy i wyzwania w uprawie kalafiorów i brokułów. Doradcy Syngenta podczas wielu wystąpień dzielili się wiedzą agrotechniczną i podpowiadali rozwiązania na kluczowe pytania nurtujące hodowców tkj. jak zwiększyć plony? Jakie odmiany są najlepsze wśród tych odpornych na warunki pogodowe? Jak spełniać wysokie normy jakości i inne wymagania współczesnego rynku? Zaprezentowano także inne kluczowe rozwiązania, dedykowane branży sadowniczo-warzywniczej.

Największym zainteresowaniem na stoisku Syngenta cieszyły się nowe odmiany warzyw, takich jak kalafior Speedstar oraz Almagro, nowe kolorowe odmiany kalafiorów, sałata lodowa IceWave, pierwsza kiłoodporna kapusta Cordesa, nowe różowe kapusty Pinkstar i Pinktoria a także wiele innych nowości w tym jarmuże, oberżyna, szpinaki.

Bardzo wielu rolników skorzystało z porad ekspertów Syngenta w zakresie odpowiedniego doboru produktów do ochrony roślin. Najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem jest Scorpion, który jest zarejestrowany w wielu gatunkach warzyw w tym kalafiorach, kapustach czy cebuli a także truskawce. Z kolei Switch to najlepsza ochrona roślin jagodowych, pestkowych czy ziarnkowych oraz warzyw. Natomiast Geoxe to niezawodna jakość przechowywanych jabłek.

W tym roku nowością od Syngenta był panel konferencyjny, dotyczących problemów upraw kalafiorów i brokułów pt. ”Trendy i wyzwania w uprawie kalafiorów i brokułów”. Konferencję rozpoczął wykład na temat wyzwań w zwalczaniu bakteriozy i mączlika w kalafiorach i brokułach, przedstawiony przez Piotra Borczyńskiego z Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

O czynnikach wpływających na jakość rozsady opowiadali Łukasz Peroń z Timac Agro Polska oraz Andrzej Szymański z firmy GPR Krasoń. Innowacyjne technologie poprawiające jakość oraz bezpieczeństwo kalafiorów i brokułów przybliżali zainteresowanym Mirosław Maziarka i Tadeusz Kozera z firmy Amplus sp. z o.o.

O odmianach na trudne warunki opowiadał Marek Zieliński z Syngenta, natomiast jak sprostać wymaganiom współczesnego rynku – dr Kamil Jeziorek, również z Syngenta. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here